W dniach 18-19 października 2019 roku w Wadowicach odbyła się III Międzynarodowa Eko Konferencja organizowana przez Fundację Ekon oraz Fundację Pozytywnie Nakręceni Kulturą.

W ramach Konferencji, której mottem było ”Gospodarka o Obiegu Zamkniętym – Gospodarką Przyszłości” przedmiotem szczególnego zainteresowania była koncepcja gospodarki niskoemisyjnej i zasobooszczędnej, będąca wyzwaniem przed jakim staje Unia Europejska oraz inne kraje naszego regionu.

Wydarzenie to było okazją do wymiany poglądów przez przedstawicieli administracji państwowej, środowisk naukowych; instytutów badawczych, przedsiębiorstw; organizacji pozarządowych oraz instytucji zaangażowanych w działania proekologiczne. Konferencję otworzył Patron wydarzenia – Minister Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Podczas paneli merytorycznych w pierwszym dniu Konferencji swoje poglądy wyrazili zarówno przedstawiciele administracji rządowej jak i przedsiębiorcy, którzy aktywnie biorą udział w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Po części merytorycznej nastąpiła uroczysta gala, podczas której Fundacja Ekon wyróżniła firmy za ich działania proekologiczne, w tym roku nagrodzeni zostali ponownie w dwóch kategoriach:

W kategorii LIDER EKOLOGII wyróżnienie otrzymali:

– Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. K.

– Jacobs Engineering Group

– Magens Plant Sp. z o.o.

– Miasto Ruda Śląska

– Wawel S.A.

– Eneris Surowce S.A.

– Mota – Engil Central Europe S.A.

W kategorii LIDER RECYKLINGU wyróżnienia otrzymali:

– Edelmet Sp. z o.o.

– Baterpol S.A.

– Nycz Intertrade Sp. z o.o.

– Rada Miasta Katowice – Radny Józef Zawadzki

– Cognor S.A. Oddział Ferrostal Łabędy w Gliwicach

– Remondis Glass Recycling Polska Sp. z o.o.

– FCC Polska Sp. z o.o.